Gastronomia

Zobacz "Mapę Dziedzictwa Kulinarnego Warmii, Mazur i Powiśla"

2020-11-21 10:00:00 redakcja@produkty-lokalne.pl za https://dziedzictwokulinarne.pl/

Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko – Mazurskiego we wrześniu wydał „Mapę Dziedzictwa Kulinarnego Warmii Mazur i Powiśla”. Przedstawia ona wszystkich członków sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle” w roku 2020. Każdy z podmiotów należących do sieci został krótko opisany i podano do niego dane kontaktowe.

fot. https://dziedzictwokulinarne.pl/przez-zoladek-na-warmie-i-mazury-mapa-wskaze-wam-droge/
fot. https://dziedzictwokulinarne.pl/przez-zoladek-na-warmie-i-mazury-mapa-wskaze-wam-droge/

Mapę wydano w czterech wersjach, które traktować można jako osobne całości. Mapa główna to mapa całego województwa. Zaznaczono na niej 133 podmioty, członków sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle” w roku 2020. Kolejne trzy mapy są podzielone powiatami. Pierwsza z map dotyczy zachodniej części województwa i obejmuje powiaty: braniewski, działdowski, elbląski, iławski, nowomiejski, ostródzki oraz Miasto Elbląg. Druga z map obejmuje powiaty w części środkowej województwa: bartoszycki, kętrzyński, lidzbarski, nidzicki, olsztyński, szczycieński i Miasto Olsztyn. Wreszcie trzecia z map dotyczy części wschodniej województwa i przedstawia następujące powiaty: węgorzewski, gołdapski, olecki, giżycki, ełcki, piski, mrągowski i Miasto Ełk.

- Myślą przewodnią mapy było połączenie szlaku kulinarnego z atrakcjami turystycznymi województwa warmińsko-mazurskiego. Sprawi to, że korzystający z mapy turyści będą mogli podczas pobytu na Warmii i Mazurach odkrywać region tak kulinarnie, jak i krajoznawczo! Dzięki współpracy z Departamentem Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego postarano się, aby na mapie nie zabrakło „sztandarowych” atrakcji, jak i mniej znanych „perełek” - czytamy na stronie internetowej Dziedzictwa Kulinarnego Warmii, Mazur i Powiśla.

 

Do pobrania:

Całe Województwo Awers – TUTAJ

Całe Województwo Rewers – TUTAJ

 

Elbląg Awers – TUTAJ

Elbląg Rewers – TUTAJ

 

Olsztyn Awers – TUTAJ

Olsztyn Rewers – TUTAJ

 

Ełk Awers – TUTAJ

Ełk Rewers – TUTAJ

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ