Europa

Partnerskie regiony spotkały się na Targach Grüne Woche

2023-01-26 10:30:00 red za UMWW

Na Targach Gruene Woche w Berlinie 21 stycznia, odbyło się spotkanie polskich regionów partnerskich Brandenburgii, w którym delegacji wielkopolskiej przewodniczył Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego. W spotkaniu z Ministrem Rolnictwa Brandenburgii uczestniczyli również Wicemarszałkowie Województw Lubuskiego i Zachodniopomorskiego.

źródło: umww.pl
źródło: umww.pl
Głównymi tematami były wspólna polityka rolna EU, współpraca regionalna na rzecz rewitalizacji Odry oraz przyszła współpraca partnerska. Strony rozmawiały również o problemach, z jakimi boryka się rolnictwo zarówno po stronie polskiej, jak i niemieckiej. - Zmagamy się z afrykańskim pomorem świń, ptasią grypą - powiedział Wicemarszałek Grabowski. Dodał, że obecnie rolnicy są w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ z jednej strony spada np. cena mleka, a z drugiej strony rosną ceny energii. Dlatego Województwo Wielkopolskie, aby wzmacniać obszary wiejskie wykorzystuje przeznaczone na ten cel fundusze oraz wprowadza programy i działania perspektywiczne. Planujemy także powołanie Wielkopolskiej Rady Rolniczej.
 
Podczas  Targów Wicemarszałek Krzysztof Grabowski spotkał się m.in. z Lucią Puttrich – Minister ds. Federalnych i Europejskich w Hesji. Minister wyraziła swoje zadowolenie z wieloletniej współpracy Hesji z Wielkopolską. - Jest to jedno z naszych najaktywniejszych partnerstw, które bardzo cenimy - powiedziała. 
 
Targi Gospodarki Żywnościowej, Rolnictwa i Ogrodnictwa Grüne Woche są jednym z najbardziej znanych wydarzeń w Niemczech, które odwiedza każdego roku ponad 400 000 gości.

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ