Polska

Przed nami II Święto Karpia i Rodzinne Mistrzostwa Wędkarskie

2021-09-16 15:48:17 Starostwo Powiatowe w Kaliszu

W niedzielę, 19 września, na terenach gospodarstwa rybnego Stanisława Błaszkowiaka w Lipce, odbędzie się festyn rodzinny "II Święto Karpia". W ramach tego wydarzenia nie zabraknie wielu atrakcji kulinarnych, zabaw dla dzieci, a także Rodzinnych Mistrzostw Wędkarskich. Oficjalne rozpoczęcie Pikniku zaplanowano na godzinę 14.00, a przyjmowanie zgłoszeń do zawodów wędkarskich rozpocznie się godzinę wcześniej.

fot. Starostwo Powiatowe w Kaliszu
fot. Starostwo Powiatowe w Kaliszu

"II Święto Karpia" to festyn skierowany do rodzin, który odbędzie się już drugi raz na terenach przy restauracji "Złoty Karaś" w Lipce. Gospodarstwo prowadzone przez Pana Stanisława Błaszkowiaka należy do Szlaku Kulinarnego Kaliskie Smaki, a w swojej ofercie ma przede wszystkim przepyszne dania i potrawy rybne, w tym oczywiście także związane z dziedzictwem kulinarnym naszego regionu. Gospodarstwo to również piękne stawy hodowlane i oczywiście, co cieszy pasjonatów wędkarstwa, bardzo rybne. O urokach tego wyjątkowego miejsca będzie można przekonać się przybywając w niedzielę na II Święto Karpia.

Ważnym punktem wydarzenia będą Rodzinne Mistrzostwa Wędkarskie, w których wezmą udział dwuosobowe familijne zespoły, czyli rodzic (opiekun) + dziecko. Każdy z nich będzie mógł łowić na jedną wędkę na spławik lub "grunt". Zawody będą punktowane według zasady: za każdą złowioną rybę 1 punkt i za każdy gram złowionej ryby 1 punkt. Dla najlepszych drużyn oczywiście przewidziane są nagrody i upominki. Zapisy będą przyjmowane w dniu zawodów, od godziny 13.00. Zmagania wędkarskie rozpoczną się natomiast o 14.00 i potrwają 3 godziny, do 17.00.

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ