Polska

Rusza czternasta edycja konkursu „Bajarze z Leśnej Polany”

2021-03-23 10:30:00 redakcja@produkty-lokalne.pl za OKL Gołuchów/Alicja Antonowicz

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie zaprasza do udziału w czternastej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Bajarze z Leśnej Polany” im. redaktora Andrzeja Zalewskiego.

fot. OKL Gołuchów
fot. OKL Gołuchów

Krasomówczy konkurs jest propozycją dla gawędziarzy potrafiących w sposób nietuzinkowy i inspirujący opowiadać o lesie. Celem jego organizacji jest szerzenie leśnej wiedzy, budowanie odpowiedzialnych postaw wobec przyrody, zachęcanie do częstego korzystania z uroków polskich lasów. - Udział w wydarzeniu jest szansą na ukazanie twórczego dorobku w pełnej krasie. Mogą w nim wziąć udział wszyscy miłośnicy lasu. Od wielu lat w konkursie startują z sukcesami uczniowie szkół leśnych oraz leśnicy - podaje kierownik działu edukacji i informacji OKL w Gołuchowie Alicja Antonowicz.

Tegoroczny konkurs odbędzie się w Ośrodku Kultury Leśnej 27 i 28 maja. - W przypadku obostrzeń i braku możliwości organizacji wydarzenia w Ośrodku Kultury Leśnej przewidujemy przebieg konkursu on-line - informuje Alicja Antonowicz - Na zgłoszenia osób, które za pośrednictwem słowa i gestu chcą zarażać miłością do lasu czekamy do 31 marca, a na nagrane filmy z wystąpieniami do 30 kwietnia - dodaje.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk.

Uczestnictwo w konkursie określają zasady zawarte w regulaminie. Można z nimi zapoznać się na stronie internetowej Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie www.okl.lasy.gov.pl.

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ