Żywność

Rusza III edycja akcji „Wspieraj Wielkopolskich Producentów!”

2021-03-23 11:00:00 reklama@produkty-lokalne.pl

Samorząd Województwa Wielkopolskiego kontynuuje działania których celem jest pomoc lokalnym producentom zdrowej, tradycyjnej żywności oraz restauratorom - członkom Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska, którzy z powodu trwającej nieustannie pandemii Covid-19 znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej. Dlatego już po raz trzeci startuje akcja „Wspieraj Wielkopolskich Producentów!".

fot. UMWW
fot. UMWW

Województwo wielkopolskie słynie z wyjątkowych produktów i potraw, które mają nie tylko ciekawą i bogatą historię, ale także wyróżniają się wysoką jakością i niespotykanymi smakami. Mimo, że pandemia koronawirusa wielu producentów żywności po raz kolejny postawiła w trudnej sytuacji, to miejsca i produkty oznaczone charakterystycznym logiem Sieci zapewne pomogą dokonać dobrych wyborów podczas zakupów spożywczych oraz pozwolą na wykazanie się hojnością i lokalnym patriotyzmem.

Dla kupujących stworzono specjalną bazę kontaktów restauracji oraz producentów należących do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska, którzy prowadzą zarówno sprzedaż zdalną, z dowozem do domu jak i odbiorem bezpośrednim u producenta. Jest to swojego rodzaju wskazówka jak wybierać zdrowo i lokalnie.

W bogatej ofercie produktów lokalnych znajdują się znane na całym świecie wielkopolskie specjały, takie jak: sery, wędliny, mięso, miody, oleje, przetwory z warzyw i owoców, soki oraz pieczywo. Interesującą propozycję złożyli także wielkopolscy restauratorzy, którzy na zamówienie przygotowują ulubione zestawy obiadowe, pyszne desery i ciasta. Przyjmowane są również zamówienia na Wielkanoc.

Aby dołączyć do akcji wystarczy wejść na stronę Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska (www.sdk-wlkp.pl) lub skorzystać z aplikacji na smartphony Kulinarna Wielkopolska, wybrać interesujący produkt lub restaurację i złożyć zamówienie online bądź telefonicznie.

Lista firm w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolski:

RESTAURACJE, INNE PUNKTY GASTRONOMICZNE ORAZ OBIEKTY ŚWIADCZĄCE USŁUGI HOTELARSKIE

MIODY

PIEKARNIE i WYROBY CUKIERNICZE

WARZYWA I OWOCE

NABIAŁ

WĘDLINY

OLEJE

SPRZEDAWCY ARTYKUŁÓW ROLNO-SPOŻYWCZYCH WYSOKIEJ JAKOŚCI I SKLEPY FARMERSKIE

ROLNICY, OGRODNICY, PRZEDSIĘBIORSTWA RYBACKIE

Zapraszamy na stronę internetową: www.sdk-wlkp.pl oraz do pobrania bezpłatnej aplikacji kodem QR. Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska znajdziecie Państwo również na Facebooku.

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ