Polska

Stare samochody i fizyka na wesoło. W Muzeum Motoryzacji w Paczkowie dowiesz się ile masz koni mechanicznych.

2022-11-12 10:30:00 redakcja@produkty-lokalne.pl

Zostało założone przez Fundację Rodziny Biernackich. W odrestaurowanej stodole jest kilkadziesiąt samochodów oraz stanowiska do eksperymentów, które powstały przede wszystkim z myślą o najmłodszych, ale także dorośli mogą się trochę pobawić i sporo dowiedzieć.

fot. redakcja@produkty-lokalne.pl
fot. redakcja@produkty-lokalne.pl
Wchodzących do Metamuzeum wita błękitno- biały VW "ogórek". Eksponaty zgromadzono w dwóch salach. W pierwszej są najstarsze  pojazdy. W kolejnej tzw. evergreeny motoryzacji. O samochodach opowiada pan Andrzej, który także zdradza tajniki techniki i fizyki.
 
W obu salach są interaktywne stanowiska do eksperymentów. Powstały przede wszystkim z myślą o najmłodszych, ale także dorośli mogą zobaczyć jak działa silnik oraz dlaczego samochód trzyma się jezdni podczas skrętu. Można też poeksperymentować. Jeśli chcecie dowiedzieć się ile macie koni mechanicznych koniecznie wpadnijcie do Metamuzeum Motoryzacji w Paczkowie. Gwarantowana dobra zabawa, siłownia i spora dawka wiedzy. 
 
Muzeum powstało z prywatnej inicjatywy. Mieści się na terenie winnicy. Obok stodoły, w której zgromadzono pojazdy jest sklep z tworzonymi w Paczkowie trunkami.
 
PS!!!! Pamiętajcie żeby nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu!

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ