Polska

Wozy strażackie zdobyte w „Bitwie o wozy” trafiły do zwycięskich gmin

2021-01-01 10:30:00 redakcja@produkty-lokalne.pl za MSWiA

Strażacy ochotnicy z gmin, które zwyciężyły w obu turach „Bitwy o wozy”, odebrali pojazdy ratowniczo-gaśnicze – poinformował wiceminister Paweł Szefernaker. To w sumie 65 samochodów o łącznej wartości 52 mln zł.

fot. MSWiA
fot. MSWiA

Obecna sytuacja pandemii pokazuje, jak istotne jest wspieranie służb ratowniczych. Dotrzymaliśmy obietnicy złożonej latem i efekt tego jest już rzeczywisty, to nowe pojazdy dla OSP, które posłużą do niesienia pomocy mieszkańcom tych konkretnych gmin – powiedział Maciej Wąsik, wiceminister nadzorujący Straż Pożarną.

Jak podkreślił wiceszef MSWiA Maciej Wąsik, ogłoszona latem akcja profrekwencyjna związana z wyborami prezydenckimi spotkała się z bardzo licznym odzewem. – W lokalnych społecznościach wytworzyła się zdrowa rywalizacja, której celem było zwiększenie bezpieczeństwa swojej gminy, a co za tym idzie także swoich bliskich. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji, a także tym, którzy byli zaangażowani w finalizację zakupu samochodów – powiedział. Jak dodał, zainteresowanie akcją pokazało, że warto będzie do niej wracać w przyszłości.

„Bitwa o wozy” to akcja profrekwencyjna zorganizowana przez MSWiA podczas wyborów prezydenckich w 2020 roku. Jej celem było zarówno zachęcenie lokalnych społeczności do uczestnictwa w życiu publicznym, jak i umożliwienie zdobycia wozu strażackiego gminom do 20 tys. mieszkańców, które zazwyczaj miały trudności w wygospodarowaniu środków na ich zakup. W I turze wyborów do zdobycia było 16 pojazdów (1 samochód na każde województwo), natomiast w II turze było to 49 pojazdów (1 samochód na każde z 49 byłych województw, według stanu granic województw, który obowiązywał 31 grudnia 1998 r.).

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ